Nowy

Hercules Super-Roots 9L Zobacz większe

Hercules Super-Roots 9L - Super Napowietrzenie dla Korzeni

9,80 zł

Dostepne opcje

Dodaj do listy życzeń

Hercules Super-Roots 9L - doniczka z systemem dopowietrzającym układ korzeniowy.  • Nowe doniczki Hercules Super-Roots posiadają niezwykłe, profilowane ściany, oraz unikalną budowę dna pozwalającą na świetne dotlenianie korzeni Twoich roślin. W tradycyjnych doniczkach płaskie ściany wewnątrz pojemnika odpierają korzenie i uruchamiają spiralę procesu, w której to korzenie wydłużają się nie zwiększając masy korzeniowej.
  • Wewnętrzne stożki kierują bezpośrednio korzenie na zewnątrz, do otwartych stożków, gdzie, ponieważ gęstość powietrza w glebie jest zbyt duża, korzenie odwadniają się i przestają się wydłużać.
  • W odpowiedzi na to roślina wysyła informację wywołującą rozrost korzeni na boki, aby zrekompensować straty, co prowadzi do zagęszczenia systemu korzeniowego
  • Porowatość Air-Pot również stwarza lepsze warunki dla aktywności bakterii, a tym samym zwiększa ilość składników odżywczych dla roślin, system korzeniowy jest bardzo skuteczny również w pobieraniu wszystkich dostępnych składników odżywczych i wody.

Wymiary:

9L (250mm x 250mm)